قیمت و خرید مینی چیلر
مینی چیلر

مینی چیلر به یک چیلر در ابعاد کوچک گفته می‌شود که می‌توان از آنها برای ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی که ابعاد کوچکی دارند و به ابعاد کوچک احتیاج دارند استفاده نماییم.

مکانیزم عملکرد مینی چیلر ها نیز تا حدود زیادی به چیلر شباهت داشته و به این صورت عمل می کنند که آب را در قسمت اپراتور خنک کرده و با سرعت فن کویل ها سرمایش مورد نیاز برای سازه و ساختمان مورد نظر ایجاد می نمایند. در مقایسه با چیلرها ابعاد و اندازه کوچکتر داشته و همچنین ظرفیت این نیز تا حد زیادی کمتر می باشد

در حالت کلی مینی چیلر ها مدل های مختلفی داشته اما محبوب ترین و متداول ترین نوع آنها هوا خنک می باشد که با توجه به کندانسور هوا خنک که در این نوع، وجود دارد دارای برج خنک کننده و تجهیزات متعلقات نخواهد بود

معرفی مینی چیلر

در واقع یک دستگاه سرد کننده است که دارای ابعاد بسیار کوچک و جمع و جوری بوده و می توان آن را به راحتی و بدون احتیاج به تجهیزات اضافی مانند تجهیزات موتورخانه و غیره در انواع مختلف سازه ها و ساختمان ها مانند ساختمان‌های اداری، ساختمان‌های تجاری، ساختمان های ورزشی، ساختمان های صنعتی و کارخانه ها و ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار داد.

همچنین این قابلیت را دارند تا به صورت ترکیب با یکدیگر فعالیت نمایند و در صورتی که به ظرفیت بیش از ظرفیت یک میلیون چیلر احتیاج باشد می‌توان چند دستگاه را با هم ادغام نمود و به صورت ترکیبی از آنها بهره وری نماییم

طرز کار دستگاه مینی چیلر

در صورتی که دستگاه صنعتی باشد آب سردی که از دستگاه خروجی ایجاد میگردد وارد یک مبدل شده و در درون مبدل به گردش لازم در آمده، حرارت اضافی اسید سولفوریک به صورت کامل جذب شده و این آب دوباره بر سیستم باز می گردد تا دوباره در چرخه مبدل سرد شده و به محل مورد نظر پمپاژ گردد.

کاربرد مینی چیلر

درون دستگاه چند فن از نوع دیواری زمینی سقفی و غیره نصب می گردد و آب را تا دمای مورد نظر سرد کرده و سپس آب طبیعی شده و محیط مورد نظر باز می گردد.

مدل های مختلف این قابلیت را دارند که گرما نیز تولید نمایند و برای به وجود آمدن چنین قابلیتی برای مینی چیلر ها تنها کافی است به جای آب سرد درون آنها از آب گرم استفاده نماییم

مزایای استفاده

از جمله مزایای استفاده از این دستگاه ابعاد بسیار کوچک و خالی کردن فضای کمتر این دستگاه می باشد و همچنین باید بگویم که این انعطاف پذیری بسیار مناسبی را داشته تا بتواند در کاربری‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین ماده سرد کننده که در مینی چیلر ها وجود دارد نسبت به اسپیلت ها بسیار کمتر بوده همین موضوع باعث می‌شود تا از قیمت مقرون به صرفه تری بهره برده و همچنین اثرات زیست محیطی کمتری را در طبیعت ایجاد نماید.

مدل های مختلف از داشتن برج خنک کننده و تجهیزات پیرامون آن که در چیلرهای در ابعاد بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و احتیاج می باشند.

خرید مینی چیلر

خرید مینی چیلر اصولا به منظور استفاده در آپارتمان ها و ساختمان ها و اماکن اداری صورت می گیرد. اما مینی چیلرها نه تنها در مصارف خانگی بلکه در صنعت نیز مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند در هر چهار فصل نیز کاربرد داشته باشند.

خرید مینی چیلر

از مزایای خرید مینی چیلر این است که این دستگاه سر و صدایی ندارد. همچنین به علت جنس اوپراتور صفحه ای موجود در مینی چیلرها، این دستگاه ها دچار یخ زدگی نمی شوند.

قیمت مینی چیلر

قیمت مینی چیلرها عموما بستگی به ظرفیت چیلر بستگی دارد. بنابراین پیش از خرید مینی چیلر بهتر است که از ظرفیت آن به طور کامل آگاه شوید. از موارد دیگری که بر روی قیمت مینی چیلر موثر هستند می توان به قیمت قطعات و تجهیزات، کاربری ساختمان، برند مینی چیلر، نوع کمپرسور، برند دستگاه، نوع اوپراتور، راندمان عملکرد و مکان نصب نیز اشاره کرد.

کاربرد مینی چیلر

این دستگاهها به دلیل کارایی و ظرفیت کمی که دارد، مناسب پروژه های صنعتی نمی باشد و بیشتر در ساختمان های مسکونی، و گاهی اداری و تجاری، و در کل فضاهای کوچک با متراژ پایین مورد استفاده قرار می گیرد.

از پر مصرف ترین آن ها می توان به مینی چیلرهای آپارتمانی اشاره کرد و به دلیل اینکه کوچک هستند و احتیاجی به موتورخانه ندارد، در آپارتمان ها بسیار کاربرد دارند.

همچنین در مکان های دیگری از جمله مراکز آموزشی، سینماها، بانک ها، واحدهای اداری و صنایع کوچک نیز قابل استفاده هستند.

انواع مینی چیلر

به طور کلی تقسیم بندی مینی چیلرها هیچ تفاوتی با تقسیم بندی چیلرها ندارد. شامل دو نوع جذبی و تراکمی می باشند و خود مینی چیلرهای تراکمی، به دو دسته آب خنک و هوا خنک تقسیم می گردند. لازم به ذکر است که این دستگاه اغلب در مدل تراکمی ساخته و تولید می شوند.

تفاوت چیلر و مینی چیلر

تفاوت چیلر و مینی چیلر

می توان گفت که تفاوت اصلی بین این دو دستگاه، میزان ظرفیت آن هاست. از آنجا که مینی چیلرها ظرفیت سرمایشی پایین تری نسبت به چیلرها دارند، بیشتر در منازل به کار برده می شود و مصرف خانگی دارند.

یکی دیگر از تفاوت های این دو دستگاه، نوع کمپرسور آن ها می باشد. کمپرسور مینی چیلرها از نوع اسکرال است که راندمان بالایی دارند و تعمیرشان ساده تر است، درحالی که برای چیلرهای صنعتی و سایر چیلرها، بیشتر از کمپرسورهای پیستونی استفاده می شود.

در مجموع می توانیم بگوییم که قطعات به کار رفته در طراحی و ساخت مینی چیلرها، به مراتب ساده تر از چیلرها هستند، و پیچیدگی های اجزای آن ها را ندارند.

اجزای تشکیل دهنده

اجزای تشکیل دهنده ی مینی چیلر نیز همانند قطعات چیلر، شامل کمپرسور ، کندانسور ، شیر انبساط و اواپراتور می باشد. تنها تفاوت این است که در مینی چیلرها امکان استفاده از تعداد زیادی کمپرسور وجود ندارد.

سوالات متداول

مینی چیلرها تا چه ظرفیتی را پاسخگو هستند؟

به طور تقریبی مینی چیلرها ظرفیت بین ۳ تا ۲۰ تن تبرید را دارند.

مزیت استفاده از مینی چیلر چیست؟

از مزایای مینی چیلر، طول عمر زیاد، دوام بالا و مستقل بودن آن است.

دسته بندی مینی چیلرها به چه صورت است؟

نوع کلی تقسیم بندی مینی چیلرها، دو دسته صنعتی و خانگی است. اما از لحاظ اجزا و قطعات نیز می توان مینی چیلرها را به دو دسته یکپارچه و دوپارچه تقسیم کرد.

قیمت مینی چیلر چگونه است؟

مینی چیلرها برای هر واحد به طور مستقل و جداگانه استفاده می شود، بنابراین نسبت به چیلر مرکزی هزینه ی بالاتری دارند.

مینی چیلر در کجاها کاربرد دارد؟

مینی چیلرها در مکان های مختلفی قابل استفاده هستند و همچنین در صنعت و برای خنک کاری دستگاه ها نیز کاربرد دارند.

محل نصب مینی چیلرها کجاست؟

مینی چیلرها معمولا در تراس و یا پشت بام نصب می شوند.

محصولات

مینی چیلر تراکمی

پروژه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما