قیمت و خرید چیلر تراکمی، جذبی، صنعتی

خرید چیلر


چیلر چیست؟

چیلر وسیله ای صنعتی است که حرارت موجود در مایع مورد نظر مانند آب را با توجه به سیکل تبرید در تراکم گاز یا به صورت جذبی از بین میبرد. مایع به کار رفته که معمولاً آب انتخاب می‌گردد برای خنک‌کاری هوا یا دستگاه‌های مختلف مانند فن ها و هواساز ها مورد استفاده قرار گرفته و معمولاً درون یک مبدل حرارتی در جریان بوده و به صورت سیکل دارای جریان متناوب می باشد.

در عین حال مایعی که در چیلر مورد استفاده قرار می‌گیرد حرارتی داشته که آن حرارت یا به محیط خارج انتقال پیدا کرده و دفع می‌شود یا برای مقاصد گرمایی از آن استفاده می گردد. در حالت کلی در هنگام انتخاب و خرید چیلر یا دستگاه سرد کن یک سری پارامترها در نظر قرار می‌گیرند که از جمله مهمترین آنها می توان به کارایی و بازده دستگاه و همچنین شرایط تعمیر و نگهداری و آسیب پذیری های محیطی که متوجه چیلر می گردد اشاره نمود.

خرید چیلر

شرکت بتا تهویه، با تامین انواع محصولات چیلر و پشتیبانی در این زمینه، امکان خرید دستگاه چیلر را با بهترین امکانات و قیمت فراهم کرده است. قبل از خرید چیلر مد نظرتان، لازم است با بررسی ویژگی های محصول انتخابی خود، بهترین خرید را انجام دهید.

قیمت چیلر

قیمت، یکی از مهمترین پارامترها در زمینه خرید چیلر است. عوامل موثر بر قیمت چیلر، شامل ظرفیت چیلر، دمای خروجی آب چیلر، دمای محیط، نوع کمپرسور، جنس لوله کشی داخلی و … است.

مدل های مختلف دستگاه چیلر

قبل از خرید چیلر با مدل های مختلف دستگاه چیلر آشنا شوید. در حالت کلی دستگاه چیلر انواع مختلفی داشته که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به تراکمی و جذبی اشاره نمود. چیلر های تراکمی با استفاده از انرژی الکتریسیته و برق فعالیت نموده و همچنین چیلرهای جذبی با استفاده از انرژی گرمایی به تولید سرما و برودت مورد نظر اقدام می نمایند. همچنین چیلرها از نوع خنک شدن ماده مبرد نیز دارای طبقه بندی می باشند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به چیلر های آب خنک، چیلر های هوا خنک و همچنین چیلر های تبخیری اشاره نمود.

چیلر تراکمی

چیلر تراکمی

یکی دیگر از انواع پر کاربرد دستگاه چیلر، نوع سرماساز و چیلر تراکمی آن می‌باشد که گاز در این حالت با استفاده از کمپرسور متراکم شده و فشار تا حدود زیادی افزایش پیدا می کند، سپس این گاز به قسمت کندانسور دستگاه وارد شده و آب یا هوایی که در محیط اطراف مبرد وجود دارد گرم شده و مبرد به حالت مایع تبدیل می شود.

بعد از کندانسور مبرد وارد شیر انبساط شده و با عبور از این قسمت دچار کاهش فشار لحظه ای شده و سپس وارد قسمت اواپراتور می گردد که این کاهش فشار به وجود آمده در قسمت شیر انبساط باعث تبخیر مایع در اواپراتور شده و در نتیجه مایع مورد نظر حرارت نهان خود را از دست داده و در نتیجه باعث کاهش دما در فضای اطراف مبرد که هوا یا آب می باشد.

چیلر جذبی

چیلر جذبی
یکی از انواع پرکاربرد چیلر ها نوع جذبی آن می‌باشد که در این نوع دستگاه برخلاف چیلر تراکمی به جای کمپرسور از ژنراتور و مولد حرارتی و همچنین جذب کننده استفاده می گردد. از جمله متداول ترین سیستم خنک کننده که در سرماساز جذبی مورد استفاده قرار می گیرد سیستم لیتیوم بروماید نام دارد که درون سیستم جذب کننده بخار آب با استفاده از لیتیوم بروماید غلیظ شده و در قسمت مولد حرارتی دستگاه با توجه به حرارت به وجود آمده حرارت به بخار آب تبدیل می گردد.

بخار آب در قسمت کندانسور به غلظت و فشار یک اتمسفر رسیده و حالت مایع پیدا می کند و سپس در سیستم خنک کننده دوباره تحت فشار ۰٫۰۱  قرار گرفته و حالت بخار و گاز پیدا میکند و در نتیجه آب تبخیر می شود و از محیط اطراف خنک کننده گرمای نهان خود را گرفته و در نتیجه باعث به وجود آمدن سرما و برودت لازم می گردد. این چرخه همواره ادامه داشته و بخار آب جوش در خنک کننده به جذب کننده منتقل شده و دائماً در حال گردش می باشد.

همچنین چیلر دارای انواع مختلفی می باشد که از جمله مهمترین آنها می توان به چیلر تراکمی با کمپرسور اسکرو، کمپرسور اسکرال، کمپرسور سانتریفیوژ و کمپرسور رفت و برگشتی (پیستونی) اشاره نمود.

چیلر صنعتی

چیلر صنعتی

چیلر صنعتی دستگاهی است که به منظور خنک سازی محصولات و ماشین آلات صنعتی به کار می رود. چیلر های صنعتی از چندین نظر با چیلرهای خانگی تفاوت دارند. یکی از وجوه تفاوت آن ها، دمای آب سرد شده و مدت فعالیت آن هاست.

کاربرد چیلرهای صنعتی را می توان در صنایعی همچون صنعت پلاستیک، جوشکاری، راه سازی، پزشکی، داروسازی، پتروشیمی، صنایع غدایی و … به وضوح مشاهده کرد.

طراحی و تولید چیلرهای صنعتی، نیازمند رعایت نکاتی است که بر روی کیفیت و در نتیجه قیمت چیلرها تأثیر می گذارند. از جمله نکاتی که باید در ساخت چیلرهای صنعتی مورد توجه قرار گیرند، قابلیت کارکرد در فصل زمستان است. به این علت که چیلرهای صنعتی باید در تمامی روزهای سال و به طور مداوم کار کنند.

چیلر آب خنک

چیلر آب خنک

چیلر آب خنک از انواع چیلرهای تراکمی محسوب می شود، که وظیفه خنک کاری تجهیزات صنعتی را دارد و در فصول گرم سال به منظور تامین سرمایش استفاده می شود.

اجزای تشکیل دهنده ی چیلر آب خنک، در واقع همان قطعاتی هستند که در چیلرهای تراکمی دیده می شوند. این قطعات اصلی شامل کمپرسور، کندانسور، اواپراتور و شیر انبساط می باشند. اینکه این چیلرهای تراکمی، به چیلرهای آب خنک معروف شده اند، به دلیل نوع کندانسوری است که در آن ها به کار رفته است. در چیلرهای آب خنک، کندانسور از نوع آبی می باشد.

قیمت چیلر تراکمی آب خنک نسبت به سایر دستگاه ها مانند چیلر تراکمی هوا خنک، پایین تر می باشد. هر چند که در محاسبه ی قیمت نهایی چیلر آب خنک، باید هزینه ی برج خنک کننده و پمپ نیز لحاظ گردد.
اما به طور کلی خرید چیلر تراکمی آب خنک به صرفه تر است ارزان تر تمام می شود.

چیلر هوا خنک

Cool-air-chiller

چیلر هوا خنک که به چیلرهای هوایی هم شهرت دارند، نوعی از چیلرهای تراکمی هستند که عملکرد شان بر اساس سیکل تبرید تراکمی بخار می باشد. بدیهی است که چیلر هوا خنک دارای کندانسور هوایی می باشد و علت نام گذاری آن نیز به همین موضوع بر می گردد.

از مهم ترین مزایای چیلر هوا خنک، که بر روی قیمت خرید چیلر نیز تاثیرگذار است، قابلیت کار در تقریبا تمامی شرایط اقلیمی و انواع آب و هوا است. همچنین در چیلرهای تراکمی هوا خنک، نیازی به برج خنک کننده نیز نمی باشد.

عوامل متعددی بر قیمت چیلر هوا خنک تاثیرگذار هستند که از میان آن ها می توان به کشور تولید کننده قطعات چیلر، مخصوصا کمپرسور اشاره نمود. اینکه کمپرسور چینی، اروپایی و یا آمریکایی باشد، می تواند هزینه ی خرید چیلر هوا خنک را تا حدود زیادی تغییر دهد.

جهت اطلاع از قیمت چیلر و خرید چیلر و راهنمایی بیشتر با شماره تلفن ها ی مندرج در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول چیلر

تفاوت چیلر جذبی و تراکمی چیست؟

در واقع کار هر دو نوع چیلر تولید آب خنک است اما چیلر جذبی با استفاده از ژنراتور این کار را انجام می دهد و چیلر تراکمی به وسیله ی کمپرسور

مهمترین قطعه در چیلر کدام است؟

مهمترین قطعه در چیلر که نقش حیاتی دارد، کمپرسور می باشد.

آیا می توان از چیلر برای گرمایش استفاده کرد؟

می توان در زمستان از چیلر آب گرم استفاده کرد اما هزینه ی این کار بسیار بالا می باشد.

چیلر چگونه کار می کند؟

چیلرها با استفاده از آب، عمل سرمایش را انجام داده و نیازی به گاز ندارند.

هزینه استفاده از چیلر در ساختمان چقدر است؟

از آنجا که چیلر به صورت مرکزی استفاده می شود و فقط به همراه یک کندانسور کار گذاشته و نصب می گردد، هزینه بسیار پایین تری نسبت به مینی چیلر دارد.

مکان های مناسب برای استفاده از چیلر کدامند؟

به طور کلی هر مکانی برای استفاده از چیلر مناسب است، اما چیلرها در ساختمان های مسکونی بازدهی زیادتری دارند و بیشتر نتیجه بخش هستند.

پروژه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *